خط خبر

مراحل غربالگری سه ماهه اول بارداری در موسسه پزشکی نسل امید

sa1بهتر قبل از هر اقدامی با شماره تلفن های موسسه تماس  بگیرید:

همکاران ما در قسمت پذیرش با محاسبه دقیق سن حاملگی به شما می گویند چه زمانی برای مراجعه شما بهتر است و زمان مناسب را به اسم شما در نرم افزار ذخیره می کنند. ۲۴ ساعت قبل از تاریخ مراجعه جهت تایید وقت  از موسسه با 4شما تماس گرفته خواهد شد.

sa2در تاریخ و ساعت تعیین شده به بخش پذیرش موسسه مراجعه کنید: در این بخش اطلاعات لازم وارد نرم افزار تخصصی غربالگری  خواهد شد . حدودا ۱۵ دقیقه بعد شما با مراجعه به صندوق مراحل   پذیرش خود را تکمیل کرده اید. حالا نوبت مراحل تخصصی غربالگری می شوید.

sa3نمونه گیری: برای غربالگری سه ماهه اول بارداری نیاز به بررسی بیوشیمیایی دو فاکتور (PAPP_A و Free BHCG) در خون مادر باردار است. در این مرحله خونگیری انجام می شود و نمونه جهت بررسی تخصصی به بخش مربوطه ارجاع می گردد. این مرحله حداکثر ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید.

برای این آزمایش لازم نیست ناشتا باشید”

sa4مشاوره قبل از انجام غربالگری:

در این مرحله، پزشکان مشاور با رسم شجره نامه دقیق سعی می کنند بیماری های مهم و شایع در خانواده شما را از نظر توارث الگو یابی کنند. این مشاوره کمک میکند تا  بفهمیم آیا عامل ژنتیکی دیگری کل روند بارداری و یا سلامت جنین را تحت تاثیر قرار می دهد یا نه؟ عبلاوه بر این مشاورین ما کلیه مراحل غربالگری را توضیح و به سئوالات شما در این زمینه پاسخ می دهند. مدت زمان مشاوره متغیر است اما به طور متوسط ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

sa5انتظار تا آماده شدن جواب بررسی خون مادر باردار تا نوبت سونوگرافی:

تا این مرحله ۵۰% کار انجام شده است . حالا به سالن انتظار راهنمایی می شوید . این زمان انتظار تا آماده شده جواب بررسی بیوشیمیایی خون شما و همچنین نوبت سونوگرافی طول خواهد کشید. مدت این انتظار متغیر است. اما می توان گفت به طور متوسط حداقل ۱ ساعت زمان لازم است تا نتیجه آماده شود.

“آماده شدن جواب کمک می کند تا سونوگرافیست با اطلاع از سطح فاکتور های بیوشیمیایی خون مادر در بررسی های سونوگرافی جنین تدبیر و یا تغییر لازم را به کار بندد.”

sa6سونوگرافی:

در این مرحله سنوگرافیست با اندازه گیری ضخامت چین پشت گردن جنین (NT) و چندین مورد قابل بررسی دیگر  جنین را مورد آنالیز قرار می دهد. در ادامه سونوگرافیست با در نظر گرفتن نتایج بیوشیمی و نتایج اولیه سونوگرافی در مورد بررسی موارد دیگر تصمصم گیری می کند . داده ها وارد نرم افزار تخصصی غربالگری سه ماهه اول بارداری شده و نتایج اولیه مشخص می شود.Normal NT
برای سونوگرافی دقیق لازم است جنین در وضعیت های مختلف مورد آنالیز قرار گیرد. این موضوع گاهی نیازمند حرکت جنین است. همین امر طول مدت سونوگرافی در افراد مختلف را متفاوت کرده است. اما به طور متوسط ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برای این سونوگرافی زمان لازم است.
 

“بهتر است قبل از سونوگرافی از نوشیدنی و یا مواد غذایی شیرین استفاده نمایید”

sa7نتیجه اولیه غربالگری:

حدود ۳۰ دقیقه پس از پایان سونوگرافی در صورت تمایل می توانید نتیجه اولیه غربالگری جنین خود را به صورت شفاهی از مشاور دریافت نمایید.

sa8گزارش نهایی نتیجه غربالگری:

۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از انجام غربالگری با سیستم تلفن گویا موسسه تماس بگیرید. سپس عدد ۲ را شماره گیری کنید. طبق راهنمایی اپراتور شماره پرونده خود را وارد کرده و کلید * را فشار دهید. ممکن است ارائه نتیجه نهایی شما منوط به مشاوره مجدد خانواده با پزشک مشاور باشد. در این صورت از ساعت ۸ الی ۱۲ هر روز آماده مشاوره و ارائه گزارش کتبی به شما هستیم.

sa9پیگیری:  درنهایت بسته خدماتی ما برای شما با مرحله پیگیری خاتمه می یابد. در صورت تمایل و اظهار رضایت قبلی شما ، پزشکان مشاور این موسسه ، در طول دوران بارداری و پس از تولد فرزندتان با شما تماس خواهند گرفت و وضعیت بارداری و سلامت فرزندتان را پیگیری خواهند کرد.

                        ما به ارائه نتیجه غربالگری بسنده نمی کنیم، بلکه قدم به قدم تا تولد فرزندتان در کنار شما هستیم”

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

    Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.