خط خبر

چرا نتیجه غربالگری جنینم پرخطر اما نتیجه آمنیوسنتزم نرمال بوده!!! با چند نفر دیگه هم صحبت کردم نتیجه مشابه من بود!!چقدر میشه به نتیجه این بررسی ها اعتماد کرد؟

دوست گرامی

باید گفت هر دو این نتایج (در صورتی که در موسسه معتبر و مورد تایید مجامع علمی انجام شده باشد) قابل اعتماد هستند. زمانی که غربالگری دوران بارداری را انجام می دهید، در حقیقت با استفاده از مارکر های بیوشیمیایی خون مادر و برخی مارکر های سونوگرافی قابل اندازه گیری و مرتبط با بیماری های شایع کروموزومی احتمال ابتلای جنین به این بیماریها  تخمین زده می شود. در موسسات معتبر که با استانداردهای بین المللی عمل میکنند این احتمال  با دقت نزدیک به ۹۵% سنجیده می شود.                                                                                                                            در حالی که وقتی آمنیوسنتز انجام می دهید، این بار این خود جنین است که به صورت مستقیم مورد آنالیز کروموزومی قرار می گیرد. آمنیوسنتز و یا cvs تنها راه اطمینان از احتمال تخمین زده شده ، قبل از تولد جنین است. اما از آنجا که انجام این روشها با ۱ الی ۲ درصد احتمال سقط همراه است ، در اولین قدم به همه خانم های باردار توصیه نمی شود.4

آمنیوسنتز و یا cvs به عنوان مرحله تکمیل کننده چرخه تشخیص پیش از تولد در غربالگری های پر خطر محسوب می شود.بنابراین باید گفت”همانطور که انتظار می رود، افراد زیادی پس از آمنیوسنتز با نتیجه نرمال بررسی کروموزومی مواجه   می شوند” اما فراموش نکنید “هدف از غربالگری یافتن همان تعداد اندک جنین هایی است که مبتلا به این اختلالات هستند.” 

نهایتا به شما پیشنهاد می کنم با پزشکتان  برای تایید صحت و اعتبار موسسه مورد ارجاعتان جهت غربالگری و بررسی کروموزومی جنین مشورت کنید.

مطالب مرتبط:

Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.